XXIV. Nemzeti Bajnokság: Első nap (Hagyományos)

Az idei megmérettetésnek a Wekerlei Boccia Klub szolgált helyszínként, ahol a bent tartózkodók maszkviselését szigorú szemekkel figyelték a bírók 🙂 Az asztalok elrendezése levegős volt, így is próbálva eleget tenni a biztonsági távolságnak, melyet a megjelent 51 játékos között kellett (volna) megtartani. A szép időnek köszönhetően voltak, akik a kinti asztalok egyikét választották a mérkőzések helyszínéül, élvezvén a maszk mentességet.

Beltéri játékosok

A 6 körös hagyományos versenyt kicsi csúszással sikerült elkezdeni, de a játékosoknak nagy gratula, mert minden kvalifikációt nyert és indulni szándékozó játékos időben érkezett és nevezett! A fordulók 60 percesek voltak, hogy a maszk okozta kommunikációs nehézséget miatt legyen elég idő.

Az első 3 kör nem hozott nagy meglepetést, mivel az első 6 helyig 2 semleges csatamező és 2 Valsirah epikus is felküzdötte magát. Ugyaneddig a pontig 2 amatőr játékosnak is sikerült veretlenül játszania főnixeikkel (Hundzsa Ferenc, dr Tálos Gábor Imre)! Gratula nekik!

Az 5. kört követően az állás kicsit átalakult és az amatőr játékosok lecsúsztak az első 3 asztalról, de Hegedűs Márk (saját elmondása szerint az egyetéen játékos, aki profi pont nélkül került be a bajnokságra) 5 követős koncepciójával a 7. helyről várta a végső kört, amit végül Egyed Dáviddal játszotta.

Az első asztalon 2 semleges csatamező döntőzött, Kurunczi Dávid vs Dönczi Krisztián. A másodikon Lassan járj (Csető Zsolt) küzdött Horváth Dávid Zarknod bilincse ellen. A harmadik asztalon pedig Simon Richárd (Legfőbb káoszmester) és Mikulás Ádám (Zardnok Bilincse) küzdött.

A pénteki meta a következőképpen alakult:

Szabálylap

• 2 Életenergia
  • Egérút
  • 3 Zarknod bilincse
  • Változó környezet (Ősi rúna, ASzűk esztendők, Fájdalom szépsége, Zarknod bilincse)